Помощ Другите осъзнават предимствата на Бубърство

Помощ Другите осъзнават предимствата на Бубърство

Помощ Другите осъзнават предимствата на Бубърство

Blog Article

Националният център по бубарство изкупува продукцията

Ето какво ще се случи с едни от най-свирепите убийци на България СНИМКИ

Бубарникът трябва да е отдалечен от сметище/торище, складове за синтетични торове или препарати, както и от предприятия, отделящи токсични вещества.

Такова тежко автомеле на софийското Околовръстно скоро май не е имало СНИМКИ

Непосредствено преди сън и след събуждането им, бубите трябва да се хранят с по-малки количества черничев лист. Най-усилено се хранят в средата на всяка възраст.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Светослава Диева от копринена ферма “Буболинка” Към момента дамата единствено влага средства в бубарството. Инвестирала и собствени средства от други препитания. Не може да се издържа от него, тъй като по думите й, в момента у нас няма кой да изкупува копринените пашкули. Затова и тя експириментира. Целта й е да затвори цикъла и да започне сама да произвежда нежната тъкан.

Черничеви дървета са останали в селата и малките градове в България, тъй като навремето страната ни е била голям производител на черничеви буби, особено в Северозападна България, Хасково и Харманли.

Същността на бубарското производство представлява сама по себе си едно биологично фермерство;

Нямаме много информация за тази дейност по време на Средновековието, Бубарство но вече в Османската империя почват да се появяват първите писмени сведения, че българите са се занимавали с тази дейност. За да може да има развито бубарство е необходимо отглеждането на черничеви дървета – техните листа служат за храна на ларвите. Поради подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково. Знае се, че българите от този район са продавали пашкулите на търговци от Одрин и Солун. След Освобождението, бубарството продължава своето развитие. То се засилва най-вече след края на Първата световна война.

Вегетарианците ги предпочитат като добавка в киселото мляко, мюслито или различни десерти. Когато се изсушат пък листата на дървото са подходящи за чай и са известни в Азия с това, че са ползвани при лечение на хора със захарен диабет.

Копринените буби се отглеждат в периода май-октомври. Фабриката в село Игнатово има интерес да изкупува пашкули от семейства от района.

Да напомним, че младежта се развива и няма да спира развитието си

Със създаването на свилоточената промишленост в Свиленград, Харманли и Хасково, която преработва цялото пашкулено производство от края, цената на пашкулите се увеличава чувствително и се стабилизира.

Report this page